Os. Zwycięstwa: Parkująca reklama

Na osiedlu Zwycięstwa tuż przed świętami wielkanocnymi zaparkowała sobie wielka reklama. 

Pan Adam, mieszkaniec pobliskiego bloku, który z okien obserwował, jak reklama jest ustawiana, natychmiast wyszedł i zaprotestował. Zaalarmował też administrację osiedla.

- Nie dość, że wielka plansza zasłania przejście dla pieszych, to jeszcze zabiera miejsce parkingowe – oburzał się mieszkaniec osiedla.

Jak się okazuje, administracja osiedla nie wydała żadnego zezwolenia na ustawienie tej reklamy.

- Powiadomiliśmy zarówno Policję, jak i Straż Miejską – informuje Marta Maksimowicz z administracji osiedla Zwycięstwa. – Straż Miejska obiecała wsparcie. Zobowiązała też firmę, właściciela reklamy, do jej usunięcia do dziś, czyli do 30 marca. Jeżeli jeszcze jutro billboard będzie stał, zwrócimy się ponownie do Straży Miejskiej o pomoc.

Skontaktowaliśmy się również z firmą reklamującą się na parkującym billboardzie, jednak nikt nie był w stanie nam wyjaśnić, dlaczego i na jakiej podstawie prawnej został postawiony.

AKTUALIZACJA 31.03.2016

W godzinach popołudniowych reklama zniknęła. Administracja osiedla ma nadzieję, że nie pojawi się w innym miejscu osiedla. Czyli – jedno miejsce do parkowania więcej.

(pewu)

IMG_20160329_113656

Reklama zasłania przejście dla pieszych, wchodzących na pasy od strony al. Solidarności

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *