PKP: Podsumowanie warsztatów kreatywnych dot. inwestycji dworcowej w Opalenicy

Wczoraj odbyły się warsztaty kreatywne dotyczące planowanej modernizacji dworca w Opalenicy. W spotkaniu zorganizowanym przez PKP S.A. wzięli udział m.in. podróżni, mieszkańcy, przedstawiciele samorządu, radni miejscy i społecznicy. Każdy z obecnych miał szansę przedstawić swoje oczekiwania względem planowanej inwestycji.

Uczestnicy warsztatów zapoznali się z zakresem planowanego przez PKP S.A. przedsięwzięcia i zakładanymi terminami jego realizacji. Następnie wzięli udział w badaniu preferencji i wstępnej dyskusji z przedstawicielami PKP S.A. Podczas warsztatów uczestnicy zostali podzieleni na mniejsze grupy, w których dyskutowali o najważniejszych z ich punktu widzenia funkcjonalnościach na dworcu. Na zakończenie warsztatów każda grupa przedstawiła efekty swojej pracy, co pozwoliło zestawić i ocenić poszczególne pomysły.

Podczas spotkania dyskutowano o poprawie dostępności w ramach obiektu oraz zapewnieniu warunków umożliwiających bezpieczne i wygodne oczekiwanie na pociąg. Mieszkańcy zwracali uwagę na uciążliwości związane z odległością dzielącą budynek dworca od peronów.

- Jednym z przedstawionych wczoraj pomysłów była budowa nowego, małego dworca, zlokalizowanego bliżej peronów. Dotychczasowy budynek mógłby natomiast zostać wykorzystany np. na cele samorządowe. Podczas dyskusji rozważano także umiejscowienie nowego dworca w miejscu już istniejącego obiektu – mówi Artur Fojud, moderator warsztatów z Biura Inwestycji PKP S.A.

Uczestnicy warsztatów podkreślali również, że przy dworcu powinny powstać miejsca postojowe dla samochodów oraz parking rowerowy. Dyskutowano także o możliwościach związanych z utworzeniem „dworca letniego” w postaci ciekawie zaaranżowanej architektonicznie zielonej przestrzeni, która w sezonie wiosenno-letnim pozwoli na oczekiwanie na pociąg bliżej dojścia do peronów, a w okresie jesienno-zimowym ochroni pasażerów dzięki wiacie.

Wśród omawianych wczoraj pomysłów pojawiły się także: lokal z małą gastronomią w budynku dworca, kącik dla rodzica z dzieckiem, WiFi i ładowarki urządzeń elektronicznych.

Wczorajsze spotkanie nie kończy procesu konsultowania. Uczestnicy warsztatów otrzymają wkrótce dostęp do specjalnej grupy na portalu społecznościowym, gdzie uzyskają bieżące informacje o postępach w projekcie, będą mogli zadawać pytania oraz przesyłać swoje spostrzeżenia i uwagi.

Inwestycja jest kwalifikowana do realizacji w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Aleksandra Grzelak
Starszy Specjalista

Wydział Prasowy
Biuro Komunikacji i Promocji
Polskie Koleje Państwowe S.A

opale

Źródło zdjęcia: https://www.google.pl/maps/place/Parking+dworzec+kolejowy/@52.3096395,16.4022102,317a,48.5y,0.49t/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x0:0xa6ee3d016a1c035a!8m2!3d52.3094626!4d16.402266

 

 

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *