Policja: Metoda na kartkę i długopis nie jest nowa

Na osiedlu Zwycięstwa w wieżowcu została okradziona jedna z mieszkanek. Zadzwoniły do jej drzwi dwie przemiłe panie tłumaczące, że nie zastały swojej krewnej, mieszkającej tuż obok. Ale bardzo chciałaby zostawić jej jakąś wiadomość. Co za pech, nie zabrały niczego do pisania. Kiedy kobieta udała się wgłąb mieszkania w poszukiwaniu kartki oraz przyrządów do pisania, dwie przemiłe panie zniknęły. A wraz z nimi torebka, leżąca w korytarzu. Wraz z zawartością.

Policja potwierdza i ostrzega przed oszustkami.

- Rzeczywiście miało miejsce tego typu zdarzenie. Do zdarzenia doszło w bloku nr 13  z udziałem dwóch kobiet, które pojawiły się u osoby starszej, prosząc ją o „kartkę i długopis” w celu pozostawienia informacji dla nieobecnej sąsiadki. Pod tym pretekstem zostały wpuszczone do mieszkania osoby starszej i wykorzystując jej nieuwagę, okradły z pieniędzy. Policjanci z Komisariatu Policji Północ prowadzą dochodzenie w tej sprawie. Nadmienić należy, iż metoda ta jest już od dawna znana, wykorzystywana w ostatnim czasie sporadycznie. W ramach profilaktyki prowadzimy wielokrotnie akcje przestrzegania osób starszych przed tego typu taktykami oszustów. Jeżeli chodzi o adnotację liczby osób okradzionych przy wykorzystaniu tej metody informuję, iż nie prowadzimy takich statystyk – informuje Rozanna Kowalczyk-Gierczyk, Zespół Prasowy KWP w Poznaniu.

(wal)

Na zdjęciu – blok nr 13 na osiedlu Zwycięstwa

IMG_20170119_123247

You may also like...

1 Response

  1. lokatorka pisze:

    z tego co wiem, to w 17 też okradli na ta sama metode

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *