Silesia: Pies w galerii handlowej na spotkaniu autorskim

IMG_20190124_171435

W salonie Empiku zlokalizowanym na terenie Centrum Handlowego Silesia w Katowicach 24 stycznia 2019 roku odbyło się spotkanie poświęcone zwierzętom na służbie oraz przypadkom kryminalnym. Tematyka była powiązana z tytułami książek o zwierzętach służbowych wydanymi przez Wydawnictwo Silva Rerum: Konie domowe i służbowe, J. Pulit, J. Stojer-Polańska oraz Konie domowe i służbowe, J. Stojer-Polańska, D. Piniewska-Róg. Druga prelekcja dotyczyła serii Przypadki kryminalne poświęconej frapującym przypadkom kryminalistycznym.

Z ramienia Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS spotkanie zorganizowała Patrycja Paczyńska-Jasińska. W  Empiku przygotowano miejsca dla uczestników prelekcji wraz z możliwością dyskusji i prezentacji książek. Bardzo cieszy zainteresowanie tematyką zwierząt na służbie. W spotkaniu mógł uczestniczyć również pies. To miłe, że galerie handlowe otwierają się na wejście z psami.  Widać, że zmiany społeczne nastąpiły: traktujemy zwierzęta jak przyjaciół i członków rodziny. Z drugiej strony, zwierzęta dalej są niezastąpione w służbach mundurowych: wykonują ciężką pracę wykorzystując możliwość rozpoznawania zapachu, tropienia  oraz lokalizowania konkretnych substancji.

W trudnych przypadkach kryminalnych, a takimi są zaginięcia, również wykorzystuje się potencjał węchowy psów. Warto pamiętać, że zbrodnia doskonała nie istnieje. Warto także wspierać Zakątek Weteranów, gdzie przebywają emerytowane psy i konie służbowe.

Tekst: Joanna Stojer-Polańska

Fot. Patrycja Paczyńska-Jasińska

IMG_20190124_180236208_HDR IMG_20190124_180243111 IMG_20190124_190008128

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *