ZDM: 20 wniosków o odszkodowanie w ub. roku za uszkodzenia aut po wichurach

IMG_20171224_092458

Nasz Czytelnik zwrócił się do nas z prośbą o pomoc w sprawie uszkodzeń, jakich doznał jego samochód po jednej z licznych ostatnio wichur. Takich poszkodowanych osób, jak pan Damian z Poznania jest, niestety, sporo. 

- Zdarzenie miało miejsce w nocy 23/24 grudnia 2017 r. Na zaparkowane przy ulicy Modrej w Poznaniu auto podczas nocnych wiatrów spadła gałąź wraz z jemiołą uszkadzając przednią szybę oraz belkę. Jakie koszty z pewnością poniosę to: laweta (transport spod bloku do serwisu wymiany szyb) oraz koszt wymiany szyby. Szacuję, że będzie to ok. 600 zł. Części blacharskich już nie będę naprawiał, to auto przeżyło już za dużo dziwnych zdarzeń. Auto było zaparkowane na parkingu należącym do Miasta Poznania, nie jest to teren prywatny. O zdarzeniu została powiadomiona Policja. Przyjechała na miejsce i sporządziła notatkę służbową. Nie potrafiła jednak odpowiedzieć, co dalej – napisał do nas pan Damian.

Jak informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM, każdy, kto poniósł szkodę w pojeździe na drogach administrowanych przez Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu może złożyć wniosek o odszkodowanie. Dotyczy to również szkód, które powstały na skutek upadku na pojazd gałęzi (konarów, itp.) z drzew znajdujących się w pasie drogowym. W 2017 roku z tytułu uszkodzeń pojazdów spowodowanych przez uderzenie w nie gałęzi, konarów drzew złożono w ZDM 20 wniosków o odszkodowanie.

ZDM, wyjaśnia, iż termin rozpatrzenia wniosku o odszkodowanie wynosi 30 dni. W celu oszczędności czasu i uniknięcia otrzymania odpowiedzi informującej o tym, że do zdarzenia doszło na terenie nie znajdującym się w administracji ZDM Wnioskodawca powinien ustalić zarządcę (administratora) terenu, na którym doszło do zdarzenia. Zdarza się, że do ZDM wpływają wnioski dotyczące zdarzeń, które miały miejsce poza granicami administracyjnymi Poznania, na drogach osiedlowych czy prywatnych.

Pełne informacje na ten temat, takie jak sposób załatwienia sprawy, miejsce złożenia dokumentów, termin rozpatrzenia wniosku, podstawa prawna, a także wzór wniosku ułatwiający Wnioskodawcy zamieszczenie wszystkich istotnych informacji, są dostępne na stronie internetowej ZDM, w zakładce „Jak załatwić sprawę”:

http://www.zdm.poznan.pl/jak-zalatwic-sprawe.php?no=2

oraz w Biuletynie Informacji Publicznej, w zakładce „sprawy” ZDM:

http://bip.poznan.pl/bip/sprawy/wydzialy/zarzad-drog-miejskich,33/wnioski-o-odszkodowania-dotyczace-szkod-w-pojazdach-oraz-szkod-osobowych-zwiazanych-z-utrzymaniem-drog,12511/

(wal)

Fot. Czytelnik

Załączone zdjęcia:

  • zdjęcie drzewa, z którego odłamała się gałąź – widać u góry (drzewo z lewej)
  • miejsce ułamania
  • uszkodzona szyba i słupek
  • gałąź na aucie

DSC_0004 DSC_0008 IMG_20171224_083433 IMG_20171224_083501

 

 

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *