ZTM: Wzmocnienie transportu publicznego na mecz piłkarski Lech Poznań – Sandecja Nowy Sącz (niedziela, 16 lipca, godz. 18.00)

W niedzielę (16 lipca) o godzinie 18.00 na INEA Stadionie rozpocznie się mecz Lech Poznań – Sandecja Nowy Sącz. Aby ułatwić kibicom dotarcie na stadion i powrót do domów oraz w celu utrzymania standardu podróżowania dla pozostałych pasażerów Zarząd Transportu Miejskiego wzmocni komunikację zbiorową na liniach obsługujących rejon ulicy Bułgarskiej.

Komunikacja autobusowa i tramwajowa przed meczem

  • nastąpi wzmocnienie bardziej pojemnymi autobusami linii nr 45, 50, 63 i 91;
  • na liniach tramwajowych nr 1, 13, 15 przewidziano dodatkowe kursy.

Komunikacja autobusowa i tramwajowa po meczu

  • wzmocnienie linii tramwajowych nr 1, 13, 15 dodatkowym taborem;
  • obsługa linii autobusowych nr 45, 50, 63 i 91 bardziej pojemnym taborem.

Bilet lub karnet na mecz nie upoważnia do bezpłatnego przejazdu środkami komunikacji miejskiej organizowanymi przez ZTM Poznań. Informujemy, że na wszystkich liniach kursujących w dniu meczu obowiązuje taryfa opłat ZTM Poznań. Pasażerowie zobowiązani są do posiadania ważnego biletu na przejazd.

Jednocześnie informuję, że w miniony wtorek Rada Miasta Poznania przyjęła uchwałę dotyczącą zmian wysokości udziału Miasta Poznania w bilecie zintegrowanym Bus-Tramwaj-Kolej. To kolejny krok do rozszerzenia oferty na obszar około 50 kilometrów od Poznania Głównego i umożliwienia podróżowania po Poznaniu pojazdami Polregio i Kolei Wielkopolskich na podstawie biletu okresowego ZTM na strefę A: http://www.ztm.poznan.pl/pl/aktualnosci/rada-miasta-poznania-przyjela-uchwale-dotyczaca-rozszerzenia-oferty-bus-tramwaj-kolej

 

Agnieszka Smogulecka

Zespół Komunikacji Społecznej

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *